wz

Vraždy a něžnosti

 

autor: Antonín Procházka

 

premiéra: 12. října 1996 v Komorním divadle v Plzni

 

role: Theobald

 

 

 

 

 

Maraton

 

autor: Claude Confortès

 

premiéra: 19. června 1997 Divadlo v Klubu v Plzni

 

role: Nazaire Rimbaud

 

 

Ženitba

 

autor: Nikolaj V. Gogol

 

premiéra: 22. března 1997 v Komorním divadle v Plzni

 

role: Žvanikin

 

 

Tekla Ivanovna je zprostředkovatelka sňatků. Byla najata, aby vdala Agatju Tichonovnu. Tekla nechce ponechat nic náhodě, a proto sehnala najednou šest ženichů. Když byla zrovna v domě jednoho z nich, carského rady Podkolesnia, byla vyrušena Kočkarevem, jeho přítelem. Tomu se nelíbilo, že Tekla Ivanovna chce oženit jeho přítele, a proto jí dal najevo, že tam není potřebná. Předtím na ní vyzvěděl, jak se jmenuje a bydlí nevěsta. Rozhodl se vzít ženitbu do svých rukou.

Do domu Agafji Tichonovny byli pozváni všichni ženiši a na Agafje bylo, aby si vybrala toho pravého. Působením Kočkareva byli všichni ženiši vyhnáni z domu a zbyl pouze Podkolesnin. Tomu se do ženění ale vůbec nechtělo. Kočkarev ho však donutil. Podkolesin vyznal Agafje lásku. Termín svatby byl domluven, ale když přijeli do domu carského rady, byt byl prázdný. Ve strachu před sňatkem, k velké radosti Tekly Ivanovy, Podkolesin utekl.

 

 

Maratón jako metafora lidského života. Hořko-směšný příběh tří maratónských běžců různých sportovních i lidských kvalit. Bláznivý rej čísel, situací, monologů a písní.

 

 

 

Večer tříkrálový

 

autor: William Shakespeare

 

premiéra: 11. května 1997 ve Velkém divadle v Plzni

 

role: Sebastian

 

 

Shakespearovská komedie o lásce, nedorozumění a záměnách, v níž Martin Stránský ztvárnil roli nic nechápajícího Sebastiana.

 

 

Martin StránskýMartin StránskýTextové pole:                                                                      Správce webu: mirmel
DivadloBiografieRozhlasAktualityTiskFilm, seriálDabingOdkazyCeny, nominaceOstatníFotogalerieRelaxVidea

zdroj foto: divadelní program DJKT

zdroj včetně foto: Zápisník DJKT, divadelní program

zdroj včetně foto: Zápisník DJKT

zdroj včetně foto: Zápisník DJKT, divadelní program